Prostownik-ładowarka BNW 12/25 -TA2P (automatyczna z wyświetlaczem, przełączalna)

3004-457-001

Tlo Opis Wyrobow

 
30    Ikona Akum 12V Niebieska Ikona Ambulans Ikona Straz

 

Prostownik-ładowarka automatyczna przeznaczona do ładowania akumulatora pokładowego lub akumulatora rozruchowego o napięciu 12V w pojeździe specjalnym, np.: pogotowie ratunkowe, straż pożarna. Proces ładowania automatyczny z kontrolą załączenia (12,6V) i wyłączenia (14,6V) napięcia ładowania - automatyczne odłączanie prostownika po naładowaniu akumulatora.

Pojemności ładowanych akumulatorów 12V: 40-200Ah.

Ładowanie akumulatora cyklicze. Na zamówienie możliwość przystosowania do pracy buforowej.
Ładowarka umożliwia ładowanie akumulatorów głębokorozładowanych poprzez przełączenie trybu pracy z automatycznego na ręczne.

Prostownik posiada 2 wyjścia:

  • 5A (niestabilizowane) - doładowanie akumulatora rozruchowego w samochodzie prądem malejącym
  • 20A (automatyczne) - ładowanie akumulatora pokładowego pojazdu specjalnego z kontrolą załączenia 12,6V i wyłączenia 14,6V prądu ładowania akumulatora.

Konstrukcja oraz metalowa obudowa z uchwytami, umożliwia montaż na ścianie w garażu lub na samochodzie - ładowarka jest odporna na typowe wstrząsy transportowe.
Ładowarka posiada zabezpieczenie termiczne, chroniące transformator przed nadmiernym nagrzewaniem uzwojeń transformatora, a tym samym przed jego uszkodzeniem oraz zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe. Ładowarka wyposażona jest w sygnalizację diodami LED: napięcia ładowania oraz zasilania.
Przewody wyjściowe standardowo nie są wyposażone w zaciski typu "krokodyl" lub inne. Na zamówienie istnieje możliwość zamotowania zacisków wg potrzeb.

 

Dane techniczne

Napięcia zasilania 230V/50Hz
Napięcia wyjściowe DC 12V
Znamionowy prąd ładowania 25A
Pojemność akumulatora Wyj. automat: 90-200Ah
Wyj. niestab.: 40-70Ah
Klasa IP 30
Wymiary gabarytowe (szer. x wys. x dł.) 180x245x130mm
Waga 5kg

Instrukcja obsługi: pdf s

2lata gwarancja

sstart